kalush1Калуш

Калуський пивзавод - підприємство харчової промисловості України, зайняте в області виробництва і реалізації пива. Розташований в місті Калуші Івано-Франківської області. Одне з найстаріших пивоварних підприємств України. Зараз управління підприємством здійснюється товариством з обмеженою відповідальністю «Карпати плюс 2004», продукція в основному реалізується в західних областях України.

Довгий час роком заснування пивзаводу в Калуші вважався 1649. Пізніше були знайдені архівні документи, що свідчать про існування в місті пивоварного виробництва мінімум в 1565 році [1], тому зараз історію підприємства прийнято вести саме від цієї дати.

Відомо, що за часів Австро-Угорщини продукція пивоварні продавалася навіть у віддалених від Галичини містах імперії. З 1870 року власником пивоварні в Калуші було суспільство Muhlstein, Spindel i Weissmann. 1890 при підприємстві було побудовано солодовню, яка і до цього дня продовжує забезпечувати підприємство солодом власного виробництва.

За радянських часів пивзавод був націоналізований, підприємство входило в об'єднання «Укрпівопром» Мінхарчопрому СРСР, Івано-Франківського АПК Мінагропрому СРСР. В рамках процесів роздержавлення власності на початку 1990-х пивзавод був приватизований, до середини 2000-х він входив до активів ВАТ «Калуський бровар». В умовах підвищення рівня конкуренції на українському ринку пива фінансовий стан підприємства значно погіршився і на початку 2005 року завод був на межі банкрутства. Однак уже в березні того ж року майновий комплекс підприємства був викуплений київською компанією-інвестором, яка передала його в оренду створеному в Калуші ТОВ «Карпати плюс 2004».

Новий власник стабілізував фінансовий стан підприємства і почав процес модернізації виробництва, оновлення та розширення асортименту продукції, активізації маркетингових зусиль. В результаті цих заходів було відновлено присутність калуського пива на ринку Івано-Франківської та сусідніх з нею областей.

Зараз асортимент пива пивоварні включає такі сорти пива, які розливаються в півлітрові скляні пляшки:

    «Калуське Лагер» - Щільність 11%. Алк.об. 2,8%.
    
«Калуське Лагер Eksportowe» - Щільність 14%. Алк.об. 4,6%.
    
«Калуське Преміум» - Щільність 12%. Алк.об. 4,3%.
    
«Калуське Темне» - Щільність 15%. Алк.об. 3,8%.
    
«Калуське Міцне» - Щільність 14%. Алк.об. 4,6%.
    
«Франківське Лагер» - Щільність 12%. Алк.об. 4,3%.
    
«Станіславське Лагер» - Щільність 15%. Алк.об. 4,0%.


  •  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  •  тел:(067)544-64-45
  •    Тел. 067 544 64 45
      Office@shandruk.com.ua